SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kamerun Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, takımdaki bazı oyuncuların şike yaptığı iddialarının ortaya atılması üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve olayın kısa zamanda açıklığa kavuşturulacağı bildirildi.

Açıklamada, FIFA Etik Komitesi’nin konuyla ilgili bilgilendirildiği belirtilirken, federasyonun 55 yıllık tarihi boyunca hiçbir zaman bu tip bir olaya dahil olmadığı ve bu nedenle ceza almadığı da hatırlatıldı.

Şike skandallarıyla ünlü Singapurlu bahisçi Wilson Raj Perumal, 2014 FIFA Dünya Kupası’ndaki Kamerun-Hırvatistan maçında şike yapıldığını iddia etmişti.

Alman Spiegel dergisinin haberine göre, Perumal, 19 Haziran’da A Grubu’nda yapılan ve 4-0 Hırvatistan’ın kazandığı maçın başlamasına saatler kala, kişisel Facebook sayfasında, karşılaşmanın skorunu ve ilk yarıda bir oyuncunun kırmızı kart göreceğini içeren bir mesaj paylaştı. Haberde Perumal’ın, Kamerun oyuncuları için “Bu takımda 7 çürük elma var” ifadesini kullandığı ve Kamerun takımının Dünya Kupası’ndaki 3 grup maçını da maniple ettiği iddiaları gündeme gelmişti.

Dünya Kupası’nda A Grubu’nda mücadele eden Kamerun, Meksika’ya 1-0, Hırvatistan’a 4-0 ve Brezilya’ya 4-1 yenilerek grup sonuncusu olarak turnuvaya veda etmişti.

Yayınlanma Tarihi:10:33,