SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Genç yıldızlara S.Lizbon kancası

Portekiz'in Sporting Lizbon takımı, iki genç Türk futbolcu için geldi.Bunlardan bir tanesi Çaykur Rizespor ve Ümit Milli takımın başarılı stoperi Sezer Özmen, diğeri ise Bursaspor'lu Enes Ünal

Güncellenme: 14:47, 01/07/2014
Genç yıldızlara S.Lizbon kancası

Her iki teklif de FIFA Menajeri Marco Kırdemir tarafından kulüplere getirildi.

RİZESPOR’UN TOLERANS GÖSTERMESİNİ İSTİYORUZ. SEZER ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE OYNAMA FIRSATI YAKALADI

Radyospor’da Özgür Sancar’ın konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Kırdemir, “Sporting Lizbon’un başkanı Bruno Carvallo her iki futbolcuyu da istiyor. ‘Sezer Özmen’i istiyoruz‘ dedi. Rizespor’un ne kadar transfer ücreti istediğini sordu. Ben de bunu Rizespor’a ilettim. Sporting, Sezer’i alıp, Şampiyonlar Ligi’nde oynatmak istiyor. Bir toplantı yapacağız. Bir karar verilecek. Rizespor’un Sezer’in önüne açacak bir karar almasını bekliyoruz. Arda Turan gibi Türk futbolcularının Avrupa’da daha çok sayıda olması gerekiyor. Ç.Rizespor’a bunu söyledik. Son sözü Rizespor söyleyecek. Sezer için Sporting Lizbon’da oynamak çok önemli. Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak. Kendisini geliştirip, çok köklü bir takımda kendisini geliştirecek. Bazı yetenekli futbolculara şans tanınmıyor ve maalesef ülkemizde bu futbolcular kaybolup gidiyor. Bu nedenle Avrupa’ya gitmek isteyen futbolculara tolerans gösterilmeli” dedi.

ENES ÜNAL’DA YAŞ PROBLEMİ YAŞANDI

S.Lizbon başkanı Carvallo’nun Bursaspor’dan Enes Ünal’ın transferi için de kendisine yetki verdiğini belirten Kırdemir, “Bursaspor’la bir görüşme yaptık; ama sonuç alamadık. Enes, 17 yaşında. 18 yaşını doldurmayan futbolcular, eğer AB pasaportu taşımıyorlarsa Avrupa’da bir takıma transfer olamıyorlar. Asıl sorun bu. Örneğin babası Portekiz’de bir iş kontratı imzalarsa, Enes’in transferi gerçekleşebilir. Ama AB üyesi olmayan ülkelerden gelen 18 yaşını doldurmayan futbolcularda bu sorun yaşanıyor. FIFA böyle bir kural koymuş. Bir sene beklemek gerekir. Ama Sporting Lizbon Enes’le ilgileniyor. Kısacası bu transfer askıda kaldı” diye konuştu.