SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolda milli takımlara ev sahipliği yapacak olan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, cuma günü saat 15.00’te muhteşem bir törenle hizmete girecek. 26 yıl önce Türkiye Futbol Federasyonu’na kazandırılan Riva’daki arazi üzerine kurulan ve 14 ay gibi kısa bir süre içerisinde Türk futbolunun hizmetine sunulan tesisin açılışını Başbakan  Erdoğan yapacak.

9 Nisan 2013 tarihinde temeli atılan ve kullanıma hazır hale getirilen tesisler, yılda yaklaşık 14 milyon liralık bir tasarruf sağlayacak.

Bunun bir başlangıç olduğunu, gelecek milli takımların, burada atılacak tohumlarla filizleneceğini dile getiren Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, anı yaşamaktan öte istikrar için çalıştıklarını ifade etmişti. 5 Temmuz 2008’de vefat eden TFF eski Başkanı Hasan Doğan’ın adının verildiği Riva’daki tesisler, Türkiye’nin en büyük spor kompleksi olma unvanını da taşıyor.

235 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen kamp tesislerinin, 17 bin 643 metrekarelik kapalı alanı bulunuyor; yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran gibi tüm idari ve sosyal alanları bünyesinde barındırıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarihindeki en büyük alt yapı yatırımı olan ve 26 yıllık özlemi gideren tesisler, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji kabiliyeti, tasarruf odaklı yapısıyla üst düzey bir standardı içeriyor.

Yayınlanma Tarihi:15:15,