SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Emmanuel Emenike yuvadan uçuyor. Fenerbahçe formasını terleten ve Nijerya formasıyla Dünya Kupası'nda boy gösteren Emmanuel Emenike yuvadan uçuyor. Fenerbahçe'ye golcü oyuncu için çok ciddi bir teklif var.

Yüksek tirajlı İngiliz gazetesi Daily Mail'de yer alan habere göre, Chelsea, 27 yaşındaki golcü için Fenerbahçe'nin kapısını çalmış durumda. Gazete iddiasında bir adım daha ileriye gidiyor: Chelsea, Emenike için 15 milyon sterlinlik teklif yaptı ve tarafların anlaşması çok yakın.

Chelsea Menajeri Jose Mourinho'nun Emenike ilgisi bilinmekteydi. Öte yandan, Dünya Kupası sırasında basın toplantısı düzenleyen Nijeryalı golcü, bir soru üzerine kariyerine Premier Lig'de devam edebileceğinin sinyallerini vermişti.

Fenerbahçe ile 2017'ye kadar sözleşmesi bulunan 27'lik golcü, geride kalan sezonun başında Spartak Moskova'dan 13 milyon Euro'ya gelmişti. Eğer ki Daily Mail'in iddiası gerçekleşirse sarı-lacivertliler Emenike'yi yaklaşık 19 milyon Euro'ya satmış olacak.

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:11:48,