SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mitroglou Beşiktaş’a geliyor mu?

Yunan futbolcuyu kiralık olarak transfer etmek isteyen siyah-beyazlılar, İngiliz kulübüyle anlaşamadı. Fulham Yönetimi’nin, “Bonservisi ile birlikte verelim” teklifi kabul görmedi. Kartal, bu şartlar altında Kostas Mitroglou’nun transferinin olmayacağını iletti.

Güncellenme: 11:18, 01/07/2014
Mitroglou Beşiktaş’a geliyor mu?

Almeida'dan boşalacak forvet bölgesini Mitroglou transferiyle tamamlamak isteyen Beşiktaş Yönetimi, Yunan oyuncunun transferinde yol ayrımına geldi. Bu oyuncu ya kiralanacak, ya da rafa kaldırılarak başka golcüler gündeme alınacak.

Bu oyuncuyu bir sene kiralama konusunda prensipte anlaşma sağlayan siyah-beyazlılar, Fulham Yönetimi'nin son dakika pürüzüyle karşılaştı. Beşiktaş, İngiliz kulübünün, “Bonservisiyle birlikte verelim” önerisini kabul etmedi.

Demba Ba'dan bile pahalı

Kosta Rika'ya elenen Yunanistan kadrosunda yer alan ve bir penaltı golü atan Mitroglou'yu, geçirdiği sakatlık nedeniyle bir yıl kiralamak isteyen Beşiktaş Yönetimi, verim sağlarsa satın almak istiyor. Fulham'ın satış önerisini kabul etmesi durumunda transfere ayrılan bütçeyi de aşacak olan siyah-beyazlı kulüp, Demba Ba ve Gomis gibi oyunculardan da daha pahalıya mal olacak futbolcuyu kesinlikle satın almayacağını İngiliz kulübünün yetkililerine iletti. Eğer anlaşma sağlanamazsa, Kartal diğer alternatiflere yönelecek.

Top Başkan Orman'da

Yunan golcüyü çok yüksek bir rakama aldığı için Mitroglou'yu satmak isteyen Fulham'la, Kerim Frei transferi sırasında iyi ilişkiler kuran Başkan Fikret Orman'ın, bu transferi en kısa zamanda çözmeye çalışacağı belirtildi.

40 milyon liralık ilaç!

Ekonomik darboğazda olan siyah-beyazlılarda yönetimin temin ettiği 40 milyon liranın ilaç gibi geldiği belirtildi. Yönetim, personel borçları ve stat inşaatı ile ilgili ödemeleri yaptıktan sonra kalan parayı transferler için kullanacak.

Bu arada transferde bütçeyi 11 milyon euro olarak açıklayan fakat maddi sıkıntılar nedeniyle hâlâ transfer yapamayan Beşiktaş Yönetimi'ne, Beşiktaş A.Ş.'den de onay geldi.

Bütçenin aşılmaması şartıyla transferi onaylayan Beşiktaş A.Ş Yönetimi, para bulunması durumunda bile bütçeyi aşmasına izin vermeyecek.

Motta bekliyor

Geçen sezon kiralık olarak Beşiktaş formasını giyen Ramon Motta, siyah-beyazlı yönetimden çağrı bekliyor. Kulübü Corinthians ile bonservis konusunda anlaşan Motta'yı bekleten siyah-beyazlılar, Özgür Çek veya Tarık Çamdal için Eskişehirspor Yönetimi'nin tavrını görmek istiyor. Kırmızı-siyahlıların tavrında bir değişiklik olmazsa Motta'ya “Gel” denecek ve sözleşme imzalanacak.

İlk ders kondisyon

Beşiktaş, Almanya kampının ilk antrenmanını yağmur altında yaptı.

Yaklaşık 2 saat süren antrenmanda siyah-beyazlılar, kuvvet ve kondisyon çalışmasına takım halinde yapılan ısınma koşularıyla başladı. Kuvvet ve denge çalışmasının yapıldığı istasyonlarda futbolcular değişmeli olarak yer aldı. İdman, kamp otelinin yanında bulunan parkurda yapılan 30 dakikalık dayanıklılık koşusunun ardından sona erdi.

Geçen sezonun 32.haftasında ayak bağından sakatlanan ve rehabilitasyonuna devam edilen Necip Uysal, bireysel antrenör eşliğinde çalıştı. Mustafa Pektemek, Olcay Şahan, Veli Kavlak ve Oğuzhan Özyakup ise takımdan ayrı olarak idmanlarını sürdürdü.

İzinli olan Tolga Zengin ve Atiba Hutchinson ise antrenmanda yer almadı. Antrenmanı, Futbol Dış Transferden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları ve diğer yönetici Mete Vardar da takip etti. Beşiktaş, hazırlıkların ikinci etabını da akşam yaptığı antrenmanla devam ettirdi.

Milliyet

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:06,