SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’ya transfer olan Hırvat orta saha futbolcusu Ivan Rakitiç, Sevilla’ya hüzünlü şekilde veda etti.

Sevilla’da üç sezondu forma giyen Rakitiç, organize edilen uğurlama töreninde, “Bu kadar özel olacağını ve böyle üzüleceğimi tahmin etmiyordum. Güle güle değil, görüşmek üzere diyorum” dedi.

Sevilla forması altında kazandığı başarılardan derlenen görüntüleri izlerken gözyaşlarını tutamayan Hırvat futbolcu, “Benim kızım kulüp üyesi ve kendim dahil tüm aileme üyelik kartı çıkartacağım çünkü ben bir Sevilyalı olarak gidiyorum” şeklinde konuştu.

Rakitiç, futbol kariyerindeki yeni takımı Barcelona ile ilgili ise “Barcelona’ya Xavi ve ya Cesc’in yerini doldurmak için gitmiyorum. Her ikisi de çok büyük futbolcular ama ben Ivan Rakitiç’im. Futbolumu oradada en iyi şekilde oynayıp, en üst düzeyde çalışıp, her şeyimi vermek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Sevilla Kulüp Başkanı Pepe Castro da Rakitiç’in Sevilla ile sadece 149 maç oynamasına rağmen kulüpte bir idol olduğunu söyledi.

Bu arada akşam saatlerinde Barcelona’ya gelen Rakitiç, yarın sağlık kontrolünün ardından Katalan kulübü ile 5 yıllık sözleşme imzalayacak. 26 yaşındaki Rakitiç, kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu ile birlikte kulüp arması önünde de fotoğraf çektirdi.

Yayınlanma Tarihi:20:07,