SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Milli Hoca’dan Sneijder’a veryansın

Milli Hoca’dan Sneijder’a veryansın

A Milli Takım'ın yardımcı antrenörü Hamza Hamzaoğlu, Wesley Sneijder'i eleştirdi.

TRT’de Hollanda ile Meksika arasında oynanan Dünya Kupası son 16 turu maçının yorumlayan Hamza Hamzaoğlu, su molası sırasında Wesley Sneijder hakkında konuştu.

Başarılı teknik adam, Sneijder’in “Türk futbolcular pas yaparken çok düşünüyor” açıklamalarına şöyle cevap verdi:

 

Tabii ki Hollanda’nın altyapısı hepimiz tarafından biliniyor, ekol oldular. Yıllardan beri de futbolcu ihraç ediyorlar dünyaya. Bizim oyuncularımız belki onlar kadar teknik anlamda yeterli olmayabilir. Yani bu söyledikleri eğitim anlamında yeterli olmayabilir ama bizim oyuncularımızın en azından aldığı parayı hak eden bir davranışları var. Bunu unutmamak lazım.

 

Zaten onlar bu eğitimi aldıkları için ülkemize geliyorlar ve bizim oyuncularımızdan 3-4 kat fazla para veriliyor ama o parayı hak etmek için acaba gerçekten gereğini yerine getiriyorlar mı, bunu da onların düşünmesi lazım.

 

Galatasaray’da Hollanda’daki kadar koşuyor mu acaba? Yani burada koşuyor, adam kovalıyor, basıyor, pres yapıyor, savunmaya geliyor. Ama Galatasaray’da sadece ayağına top geldiğinde oynuyor. Yani bunları da düşünmek lazım konuşurken. Her şey bu kadar basit değil.”

 

 

GIORGOS KARAGOUNIS MİLLİ TAKIMI BIRAKTI

EMRE UĞURLU BREZİLYA’DAN BİLDİRİYOR: KAHRAMAN CESAR!

URUGUAY’DAN FIFA’YA AĞIR İTHAM

KAHRAMAN NAVAS TAKIM ARKADAŞLARINI ÖVDÜ