SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Grubun favorisi  Halkbank Spor’

‘Grubun favorisi Halkbank Spor’

Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, voleybolda DenizBank Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi kuralarını değerlendirerken, rakiplere saygı duyduklarını ancak grubun favorisinin Halkbank olduğunu savundu.

Süleymanoğlu, yazılı açıklamasında, Fransa’dan Tours, Belçika’dan Noliko Maaseik ve İtalya’dan Sir Safety Perugia ile eşleştiklerini hatırlatıp, rakiplerinin herkes tarafından tanınan, voleybolda ekol takımlar olduğunu belirterek, “Değerlendirme yaparken rakip ülkelerle Türk sporunun mukayese edilmesi lazım. Sadece voleybol takımlarını karşılaştırmak gerçekçi analizler yapmamızı engeller. Halkbank ülke sporuna katkı sağlamak adına elinden geleni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Rakiplerinin şampiyonluklara aşina, başarılı takımlar olduğunu kaydeden Süleymanoğlu, şöyle devam etti:

Gerçekten zor bir grubumuz var, yarıştığımız alan Şampiyonlar Ligi. Bu düzeyde mutlaka sert rakiplerle mücadele edeceksiniz ve biz bu mücadeleye hazırız. Mevcut yapımız ve yapacağımız takviyelerle grubumuzu birinci olarak bitirmek için çalışacağız. Halkbank herhangi bir kulvarda bir yarışın içindeyse, her zaman birinciliğe oynar. Rakiplerimize saygı duyuyoruz ama grubun favorisi Halkbank’tır. Geçen yıldan kalan bir hesabımız var. Bu yıl şampiyon olarak, hesabı kapatmak istiyoruz.

Süleymanoğlu ayrıca, yeni sezonda CEV Şampiyonlar Ligi ile diğer kupalarda mücadele edecek Türk takımlarına başarılar diledi.