SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin şike davasında yeniden yargılama kararı vermesi sonrası tüm gözünü Avrupa'ya çeviren Fenerbahçe'de, Başkan Aziz Yıldırım'ın Şampiyonlar Ligi için bir hayli umutlu olduğu öğrenildi.

 

Yıldırım'ın, Teknik Direktör Ersun Yanal'a “Bütün plan ve programını Avrupa'ya gidecekmişiz gibi yap. Bu süreç bizi Şampiyonlar Ligi'ne taşıyacaktır. Hatta yeni bir transfer raporu da hazırla” talimatını verdiği kaydedildi. Başkan'dan gelen bu haber üzerine kolları sıvayan Yanal'ın, Avrupa'da mücadele edecek bir kadro oluşturmak için çalışmalar yaptığı ve bunu da yönetime ilettiği bildirildi.

İsviçre Federal Mahkemesi'nin 3 Temmuz'da vereceği ara karara kilitlenen ve UEFA tarafından verilen, CAS tarafından da onaylanan men cezasında yürütmenin durdurulması kararını bekleyen Fenerbahçe Yönetimi lehte bir durumun oluşması halinde hareketli günler yaşayacak. Diego Ribas ile transferi kapattığını açıklayan sarı-lacivertliler Yanal'ın raporu doğrultusunda yeni takviyeler için hemen düğmeye basacak.

Çarşamba hazırlığı

Bu arada çarşamba günkü duruşma için tüm hazırlıklarını tamamlayan Fenerbahçe Kulübü yeni delillerle mahkemenin karşısına çıkacak. Başkan Aziz Yıldırım, Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ile kulüp avukatları Türkiye'deki gelişmeleri anlatacak, yaşadıkları haksızlığa bir kez daha vurgu yapacak.

Milliyet

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:08:42,