SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Boateng krizi anlattı

Boateng krizi anlattı

Portekiz maçı öncesi kadro dışı bırakılan Ganalı Boateng yaşananları anlattı.

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Dünya Kupası G Grubu’nda Portekiz ile oynanan kritik maç öncesi Sulley Ali Muntari ile birlikte kadro dışı bırakılan Kevin-Prince Boateng, kampta yaşananlara açıklık getirdi.

Sky Sport Italia’ya konuşan orta saha oyuncusu “Bize ödenmesi gereken primlerin ne olduğunu sorduğum için kadro dışı bırakıldım” dedi.

Muntari ile aralarında ufak bir tartışma yaşandığını söyleyen Boateng “Antrenman sırasında Muntari’ye takıldım. Ancak hocamız bizim kavga ettiğimizi sandı. Sonra herkesin içinde bana küfür etti. Muntari ve ben olayı kendisine anlatmaya çalıştık. Aramızda bir sorun olmadığını söyledik. Sanırım Appiah’ın benimle bir problemi vardı. Beni kadro dışı bırakmak için bahane arıyor gibiydi. Sonunda istediğini elde etti” şeklinde konuştu.

Teknik ekip tarafından kadro dışı bırakılmasının Gana Futbol Federasyonu ile yaptığı görüşme nedeniyle gerçekleştiğini de savunan Boateng “Federasyon Başkanı ile 20 dakika görüştüm. Ona FIFA’nın verdiği paranın ne olduğunu sordum. Herkes bizim lüks hayatlar yaşadığımızı sanıyor. Ancak hepimiz ülkemiz için oynamaktan onur duyuyoruz. Sadece hakkımız olan parayı soruyoruz. Yapılan yolculuklar ve otel için Federasyonun para harcadığını sanmıyorum. Bu nedenle paranın ne olduğunu öğrenmek istedim” açıklamasını yaptı.

Boateng son olarak yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen turnuvada iyi puan topladıklarını, eğer sorun yaşamasalardı ikinci tura çıkabileceklerine inandığını sözlerine ekledi.