SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın yapımı devam eden Vodafone Arena Stadı’nın batı tribününün yapımına başlandı.

Kulüp başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı, inşaat alanında düzenlenen törende ilk beton döküldü.

Siyah-beyazlı kulübün divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz, kulüp ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Ürkmezgil, Metin Albayrak, Emre Kocadağ ve Hakan Özköse’nin katıldığı törenin ardından kurban kesildi.

Başkan Orman, kulüp televizyonu BJKTV’ye yaptığı açıklamada, stat için 6 ay önce temel attıklarını anımsatarak, şunları söyledi:

“İnşaat üç tarafta hızla devam ediyor. Taraftarımızın bildiği isimleriyle, eski açık, yeni açık ve kapalı tribünlerde inşaat çalışmaları sürüyor. Herkes numaralı tribünün ne zaman başlayacağını merak ediyordu. Temmuz ayı itibarıyla sahanın şekli oluşur ve insanlar daha net anlayabilirler. Burada çalışan işçilerimizi de motive etmek için böyle bir tören düzenledik. Allah hayırlar nasip etsin. Çok hızlı ilerleyemiyoruz, çünkü büyük bir yatırım. Böyle yatırımları devletler 4-5 yılda yapamıyorlar. Şu anda yıkılan statlar var, 3-4 yıldır bitirilemiyor. Çok daha hızlı olabilirdik ama parasal olarak hem kulübün faaliyetlerini sürdürmemiz hem taraftarımızın beklentisi olan bütün branşlarda transferler yapmamız gerekiyor.”