SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bakan Kılıç, milli yüzücüleri kutladı

Bakan Kılıç, milli yüzücüleri kutladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 30. Akdeniz Yüzme Kupası'nda madalya kazanan sporcuları tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İsrail’in Netanya kentinde düzenlenen 30. Akdeniz Yüzme Kupası’nda (COMEN) madalya kazanan Türk sporcuları kutladı.

Bakan Kılıç, altın, gümüş ve bronz olmak üzere 3 madalya kazanan milli yüzücüler için yayımladığı tebrik mesajında, “İsrail’de ortaya koydukları performansla sadece madalya kazanmakla kalmayıp, aynı zamanda Türkiye rekorları da kıran sporcularımızı tüm kalbimle tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, özellikle bazı branşlarda kazanılan, bir elin parmaklarını geçmeyen başarıları geçmişte bırakabilmek adına önemli adımlar attıklarını kaydeden Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yüzme de bu branşlardan biri. Rekorlar kıran sporcularımızın yaş aralığının oldukça düşük olması bizleri ayrıca memnun ediyor. Bu çocuklarımız, bizlerin desteği, kendi özverileri ve spor insanlarımızın çabalarıyla çok önemli uluslararası başarılara imza atacaktır. Başta sporcularımız olmak üzere bu başarıda emeği geçen herkesi yürekten kutlar, yaşattıkları sevinç ve gurur için teşekkür ederim.”