SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Geçici lisans da yok, transfer de’

‘Geçici lisans da yok, transfer de’

Ünal Aysal, G.Saray’ı FIFA’ya şikayet eden ve tazminat davası açan Hajroviç konusunda son sözü söyledi.

Mayıs ayında alacaklarının ödenmemesi üzerine ülkesine kaçıp G.Saray'ı FIFA'ya şikayet eden ve 4.8 milyon Euroluk fesih bedeli ile tazminat davası açan Hajroviç konusunda Ünal Aysal konuştu.

Başkan Ünal Aysal, ocak ayında 3.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında alınan Izet Hajroviç'teki krizin kulüp profesyonellerinin yaptığı ihmal nedeniyle ortaya çıktığını belirtti.

Aysal, yaşananları şöyle anlatırken, “Menajeri, alacaklarının ödenmesi için ihtar çekiyor. Bunun 1 haftada cevaplanmaması üzerine sorun çıkıyor. Yönetimden değil, mali departman ile futbol şubesi arasındaki iletişim sıkıntısından kaynaklı bir sorun” dedi.

“MENAJER KÖTÜ NİYETLİ” Gerekeni yaptığını belirten Aysal şöyle devam etti: “Evet, burada profesyonellerin ihmal ve hatası var. Farkında olmadan bazı çalışanlarımız ihmallere imza atabiliyor. Zamanında ihtar bana iletilse oyuncunun 400 bin Euro olan parasını hemen yatırır, bu hatanın oluşmasına izin vermezdim. Nitekim durum bize intikal eder etmez aynı hafta içinde oyuncu ve menajere tüm bedeller ödendi. Futbolcunun menajeri de kötü niyetli. Her kulüpte de böyle olaylar yaşanabiliyor.”

“GEÇİÇİ LİSANS DA YOK, TRANSFERDE” Ünal Aysal, Werder Bremen'in almak istediği Hajrovic için FIFA'nın geçici lisans verdiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtip, “Bu konuyu araştırdık. Böyle bir gelişme FIFA'da şu an yok. Bu maksatlı ortaya atılan bir iddia. Ayrıca Alman kulübünün, yüzde 100 haklı olduğu kanıtlanmamış, kulübü ile ihtilaf halinde olan bir oyuncuyu bize danışmadan kadrosuna katmaz. Werder Bremen ya da bir Alman kulübü etik olarak böyle bir transfer girişiminde bulunmaz” yorumunu yaptı.

Hürriyet

GIORGOS KARAGOUNIS MİLLİ TAKIMI BIRAKTI

EMRE UĞURLU BREZİLYA’DAN BİLDİRİYOR: KAHRAMAN CESAR!

URUGUAY’DAN FIFA’YA AĞIR İTHAM

KAHRAMAN NAVAS TAKIM ARKADAŞLARINI ÖVDÜ