SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal Aysal bombayı patlatıyor

Almanya'nın Dünya Kupası 2. turunda Cezayir'e elenmesi durumunda Joachim Löw ilk uçakla İstanbul'a gelecek ve teknik direktörlük için Başkan Aysal ile masaya oturacak.

Güncellenme: 14:21, 29/06/2014
Ünal Aysal bombayı patlatıyor

Metin KOÇ / Amkspor.Com / @kocmtn

Roberto Mancini ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük arayışlarına hız veren Galatasaray’da hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz cuma günü David Moyes ile ofisinde görüşen Başkan Ünal Aysal, Almanya Teknik Direktörü Joachim Löw’ü gözüne kestirdi.

Yerli teknik direktöre karşı olan ve her fırsatta Alman ekolünden bir teknik adamla yola devam etmek istediğini dile getiren Başkan Aysal, Löw’ü takımın başına getirmek istiyor.

Almanya Milli Takımı ile Brezilya’daki Dünya Kupası’nda başarılı bir turnuva geçiren Löw, ikinci turda Cezayir’e elenmeleri durumunda Galatasaray’ın başına geçebileceğini sarı-kırmızılı kurmaylara iletti. Buna göre Löw, Cezayir karşısında alınacak kötü bir sonucun ardından ilk uçakla İstanbul’un yolunu tutacak. Burada Ünal Aysal ile masaya oturacak olan Alman teknik adam büyük ihtimalle Galatasaray’ın yeni teknik direktörü olacak. Başkan Aysal’ın Löw’ü ikna etmek için reddedilemez bir teklifle karşısına çıkacağı, anlaşmanın sağlanması için şartları sonuna kadar zorlayacağı öğrenildi.

Mancini'nin ayrılmasının ardından önce Lucescu ile görüşen ancak olumsuz yanıt alan Aysal, genç Alman çalıştırıcı Tomas Tuchel de olmayınca rotasını Dünya Kupası'nda görev yapan 3 Alman çalıştırıcı Hitzfeld, Löw ve Klinsmann'a çevirmişti.

KARNESİ ÇOK İYİ

2006'dan bu yana Almanya'yı çalıştıran Löw, Euro 2008'de final oynamış, 2010 Dünya Kupası'nda 3. olmuş, 2012 Avrupa Şampiyonası'nda da ise yarı finalde kalmıştı. Eğer Brezilya'daki Dünya Kupası'nda finale yürüyemezse, 2 yıllık kontratı bulunmasına rağmen Alman Federasyonu'nun Löw'le yolları ayırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

DAVID MOYES CEPTE

Geçtiğimiz sezon Manchester United’da başarısız sezon geçirerek işine son verilen İskoç teknik adam geçtiğimiz cuma günü Ünal Aysal ile görüşmek için İstanbul’a gelmiş, Galatasaray’da çalışmak için anlaşmaya hazır olduğunu dile getirmişti. Ancak Aysal, Moyes’in kendileri için ilk tercih olmadığını, Alman ekolünden bir hocayla yeni sezonda yola devam etmek istediklerini dile getirmişti.

Yayınlanma Tarihi:14:09,