SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sneijder uzaya çıkacak

Space Expedition uzay seyahati şirketinin sahibi Michiel Mol, “Hollanda Dünya Kupası’nı kazanırsa Wesley Sneijder’i bedava uzaya götüreceğim” dedi.

Güncellenme: 18:15, 29/06/2014
Sneijder uzaya çıkacak

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder astronot olacak. Space Expedition Corporation isimli uzay turizmi yapan şirketin kurucusu olan Michiel Mol Sneijder'i uzaya götüreceğini açıkladı.

Aynı zamanda Formula 1 takımlarından Force India'nın da başında olan Hollandalı işadamı, “Geçen yıl Sneijder ile görüştüğümüzde bana uzay seyahatlerine ne kadar meraklı olduğunu ve bir gün mutlaka gitmek istediğini söylemişti” dedi.

Mol şöyle devam etti:

“Gelecek yıldan itibaren mekiklerimizle uzaya insan götüreceğiz. Sneijder eğer Dünya Kupası'nı kazanırsa kendisine bu seyahati hediye edeceğim ve hiç para almadan uzaya göndereceğim. Hatta yanında arkadaşlarını da getirebilir”.

Bu konuda çok istekli olan Sneijder'in, kupayı kazanmaları durumunda, oldukça pahalı olan bu seyahati kendisine bedava teklif eden ünlü işadamının teklifine olumlu yanıt vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

GALATASARAY’IN İZNİ GEREKECEK

Ancak uzay seyahatinin yeni uygulanmaya başlanan bir etkinlik olduğuna dikkat çeken Michiel Mol, “Sneijder ve arkadaşları bu seyahate katılmaları durumunda umarım bu durum kulüplerini endişelendirmez. Oyuncuların sağlığını ve güvenliğini bire bir ilgilendiren bir konu olduğu için kendilerinin ve kulüplerinin garanti edici bir belgeyi temin etmeleri gerekebilir” ifadelerini kullandı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:18:13,