SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kazdağları’nda “River Trip” heyecanı

Kazdağları’nda “River Trip” heyecanı

Birçok doğa sporuna ev sahipliği yapan Kazdağları'na gelen off-road tutkunlarının yeni gözdesi, "River Trip" adını verdikleri akarsuda araç kullanmak oldu.

Balıkesir’in Edremit ilçesi sınırlarında bulunan Kazdağları Milli Parkı, tabiat güzellikleri ve doğa sporlarına uygun parkurlarıyla dikkati çekiyor.

Özellikle off-road tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında bulunan, yaz aylarında serinlik sunan Kazdağları, yoğun günler geçiriyor.

Son zamanlarda ise off-road meraklıları, özel donanımlı arazi araçlarıyla “River Trip” denilen etkinlik için bölgeye geliyor. Akarsu yataklarında, su birikintileri ve zorlu doğa şartları arasında bir noktadan diğerine gitmeyi amaçlayan etkinlik, yarıştan daha çok insanın makineyle hareket edip, doğaya meydan okuması olarak nitelendiriliyor.

Akarsuda araç kullanma olarak bilinen “River Trip” için heyecanı sevmek ve arazi araçlarını iyi kullanmak gerekiyor.

Off-road tutkunlarından Mustafa Kırar, araçlarının özel donanımlı olduğunu belirterek, “Her doğa şartında, her yol kesiminde gidebilecek özellikte. Araçlarımızı bu etkinliklere özel hazırlıyoruz. Yaz sıcaklarının yaşandığı bu günlerde doğa ile baş başa kalmak, off-road aracı kullanma keyfini yaşamak isteyenleri Kazdağları’na bekliyoruz” diye konuştu.