SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Galatasaray’ın yeni hocası

Sarı-kırmızılı kulüp adına Paris’e giden Bülent Tulun, 2006 Dünya Kupası’nda Fransa’ya final oynatan Domenech’le her konuda anlaştı.

Güncellenme: 12:07, 29/06/2014
İşte Galatasaray’ın yeni hocası

Galatasaray'da deyim yerindeyse hoca enflasyonu yaşanıyor. Joachim Löw ile Jurgen Klinsmann'a öncelik veren ancak bu teknik adamların gelme şansının az olmasını da dikkate alan sarı-kırmızılılar, B planını hazırda tutuyor.

İstanbul'a gelerek Başkan Ünal Aysal'a göreve hazır olduğunu ileten İskoç teknik adam David Moyes'tan sonra Cim-Bom'un gündemine yeni bir isim daha eklendi. Sarı-kırmızılıların listesindeki bu ismin Fransız çalıştırıcı Raymond Domenech olduğu belirlendi.

Bülent Tulun'un, Fransa Milli Takımı'na 2006 Dünya Kupası'nda final oynatan 62 yaşındaki tecrübeli hoca ile görüşmek için Paris'e gittiği öğrenildi. Tulun'un, Domenech ile masaya oturarak her konuda anlaştığı ancak kararı Başkan Ünal Aysal'ın daha sonra vereceği kaydedildi.

Maliyeti cazip

Alman ekolünde ısrarcı olan Başkan Aysal'ın Dünya Kupası'ndan sonra Löw ve Klinsmann'dan gelecek yanıta göre kesin kararını vereceği belirtildi. İstanbul'da bir süre teknik adam konusu ile ilgili temaslarda bulunan Aysal dün yeniden tatile çıkarken, hoca meselesinde acele edilmeyeceği ve bir süre daha bekleneceği vurgulandı.

Ancak Löw ve Klinsmann'ın gelme olasılığının kolay olmadığı biliniyor. Bu yüzden Moyes ve Domenech gibi boştaki alternatif isimlerin hazırda tutuldukları öğrenildi. Her iki teknik adamın da Galatasaray'da çalışmaya çok istekli oldukları ifade edildi. Domenech'in maliyetinin Moyes'un 3'te 1 kadar olduğu da aktarıldı.

Milliyet

RODRIGUEZ: MADRID’I BARÇA’YA TERCİH EDERİM…

PEKERMAN: 2014 DÜNYA KUPASI JAMES’İN TURNUVASI OLACAK!

JAMES: BİR HAYALİ YAŞIYORUM

SCOLARI: BIR SÖZ VERDİIYSENİZ…

Yayınlanma Tarihi:10:43,