SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dün gece oynanan zorlu mücadelede Kolombiya’ya 2-0 mağlup olarak turnuvaya veda eden Uruguay’ın teknik patronluğunu yapan Oscar Tabarez maçta 2 gol atan Rodriguez’i övgüye boğdu.

22 yaşındaki yıldız oyuncuyu öve öve bitiremeyen teknik adam, “Onu tanıyorum, yani yüz yüze konuşmuşluğum yok ama oyununu biliyorum.17 yaşında Arjantin’e geldiğinde yeteneğini göstermişti. Yetenekli dediğiniz tecrübeden bağımsız olarak işler başaran oyunculardır. Diego Maradona, Lionel Messi ve Luis Suarez gibiler yani. Onlar başarılılar çünkü onları özel yapan yetenekleri var. Bu Dünya Kupası’na bakarak konuşacağım, abarttığımı düşünebilirsiniz ama Rodriguez de bu isimlerden biri. Onu sınırlandırmak, zorlamak istedik, fakat o yine ve yine geldi.” diye konuştu.

James Rodriguez’in kendini geliştirebileceğine de dikkat çeken Tabarez, “Daha çok genç ve futbol onun karakterindeki oyunculara ihtiyaç duyuyor. Umarmı kendini geliştirmeye devam eder.” ifadelerini kullandı.

Tabarez’e açıklamaları için teşekkür eden maçın yıldızı James Rodriguez, “Tabarez gibi büyük bir isimden böylesine büyük bir övgü almak gurur verici. Kolombiya’nın başarısı için üstüme düşeni yapmak istiyorum hepsi bu.” dedi.

James Rodriguez, 4 maçta 5 gol attı ve 2 asist yaptı.

Yayınlanma Tarihi:10:31,