SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası’nda ikinci ısırık vakası

İngiltere ile Uruguay arasında oynanan grup maçında, ırkçı bir tartışma ‘ısırık’ vakasına dönüştü. Luis Suarez olayının ardından kupada yaşanan ikinci büyük olay olarak kayıtlara geçti.

Güncellenme: 14:59, 29/06/2014
Dünya Kupası’nda ikinci ısırık vakası

Uruguay'ın İngiltere'yi 2-1 yendiği maçta, Sao Paulo'da yaşanan ırkçı tartışma ‘ısırık' vakası ile sonlandı. Luis Suarez'in aldığı cezanın ardından gündeme gelen olayda İki İngiliz taraftarın, siyah bir taraftara, “Sen İngiltere'yi destekleyemezsin” demesinin üzerine yaşanan tartışma büyüdü ve saldırılarganlardan biri Robert Farquharson isimli taraftarın kulak memesini ısırarak parçaladı.

İngiliz basınında yer alan haberlerde Robert Farquharson'ın kulakının son hali gözükürken, diğer İngiliz taraftarların da tepkileri yansıtıldı. Norwich'li Ashley High, taraftarların yer aldığı, ‘Englandfans' platformuna bazı açıklamalar yaparak son durumu anlattı. Olayı detaylı bir şekilde anlatan High, “Bu gerçekten iğrenç. En kısa sürede bunu yapanların yakalanmasını istiyoruz. Bütün İngiliz taraftarlar o aptalların yakalanmasını istiyor” diye yazdı.

Yayınlanma Tarihi:13:40,