SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Balıkesir’e centilmenlik ödülü

Balıkesir’e centilmenlik ödülü

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'ndeki 10 takım arasında en centilmen seçilen Balıkesir ekibine 20 bin lira ödül verildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Tekerlekli Sandalye Basketbol Teknik Kurul Başkanı Hayrullah Nazlıer ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Büyükşehir Belediyespor Tesisleri’nde oyuncularla bir araya geldi.

Nazlıer, “Süper Lig Centilmenlik Primi 20 Bin TL” yazılı çeki, Hocaoğlu ve oyunculara teslim etti.

Müsabakaların tek tek incelendiğini, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un karşılaşmalarda özellikle “bench” olarak teknik faul almadıkları ve diskalifiye edilmediklerinin belirlendiğini anlatan Nazlıer, “Ligdeki diğer takımların da Balıkesir Büyükşehir Belediyespor hakkındaki olumlu söylemleri, hakemlerin iyi görüşleri, ödülün yol haritasını belirledi. Zaten takıma ödülü biz vermedik, ödülü takım kendi hakkıyla aldı” diye konuştu.

Hocaoğlu da takımın diğer branşlarda da centilmenlik ödülleri alması temennisinde bulunarak, “Kupa alabilirsiniz, birinci olabilirsiniz ama böyle anlamlı ve güzel ödülü her zaman alamazsınız. Takımımı bir kez daha tebrik ediyorum, böyle bir ödülü almayı herkes başaramaz. Biz yeni bir kulüp yönetimiyiz, geçmişten gelen arkadaşlarımın da bu netice üzerinde hakları vardır. Onlara da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.