SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da kılıçlar çekildi!

Asbaşkan Ali Kemal Başaran, "Trabzonda bir grup var. Sanki ne yapacağımızı onlara soracağız! Derin Trabzon'a asla teslim olmayız. Başkanımızın sonuna kadar arkasında duracağız" dedi.

Güncellenme: 15:33, 28/06/2014
Trabzonspor’da kılıçlar çekildi!

Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran, çok çarpıcı açıklamalarda bulundu… İşte Başaran’ın gündem yaratacak sözleri: “Trabzon’da bir grup var ki sanki Trabzonspor onların, bizim değil. Ben yüreğimle Trabzonsporluyum. Burası kimsenin menfaatleneceği değil, fedakarlık yapılacak bir yerdir. Bunu yapmayıp kulübü icraya veriyorsun, suistimal ediyorsun. İşte bu grubun icazeti olmadan buraya gelmeyeceksin. Öyle düşünüyorlar. Ne yapacağını nasıl yöneteceğini onlara soracaksın. Böyle Trabzonsporluluk olur mu?”

‘SADRİ ŞENER’E KARŞI HATALARIMIZ VAR’

“Başkanımızın sonuna kadar arkasındayız. İbrahim Bey ile birlikteliğimizin en önemli noktası düzgün insan olmasıdır. Hilesiz yürüyüşüdür. Ve bu yürüyüşte İbrahim Bey’i yalnız bırakmayız. Sadri Şener de bu kulübe başkanlık yapmış birisidir. Ben şahsi olarak Sadri Bey’e karşı hatalarımız olduğunu düşünüyorum. Bizim görevimiz Trabzonspor’u koruyup kollamaktır.”

‘BAŞBAKANIMIZ’IN DESTEĞİ OLACAKTIR’

Trabzonspor’un Başbakanımız ile yakın ilişkiler içinde olduğu söyleniyor. Geçmişte Mesut Yılmaz devreye girerek kulübün borcunu yapılandırdı. Bunlar normal şeyler. Mesela Beşiktaş, isim hakkını 75 milyon dolara sattı. Biz de Akyazı’da bunu amaçlıyoruz. Özellikle Başbakanımız’ın bu yönde desteği olacağını düşünüyorum.”

‘İMZA TOPLAMAK ÇOK NORMAL AMA…’

Olağanüstü kongre için imza toplama olayını normal karşılıyorum. Yeterli imza bulunur ise kongre yapılır. Adaylar çıkar. Yalnız imza için yollara düşenlere bakıyorum. Trabzonspor taraftarı yandaşı olanlar değil. Sessiz, sedasız, mütevazi olanlarda ses yok. Bu yönetime destekleri var. Eğer başaramazsak zaten kendimiz gideriz.”

‘FARUK ÖZAK’I YARALAMAK HOŞ OLMADI’

Bu imza işinin arkasında Faruk Özak yok. Kendisini aradım, konuştum. O böyle bir şey yapmaz. Faruk Bey, bizden daha fazla Trabzonsporludur. Birkaç ay önce kendisini aradım, ‘Kulüp zor durumda, para lazım’ dedim. Kabul etti. İbrahim Bey’in de o ifadeleri söylememesi gerekiyordu. Faruk Özak’ı yaralayarak yürümek hoş bir tavır değil.”

‘ŞAMPiYON OLACAĞIZ’

“Trabzonspor gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak ve hedefe ulaşacaktır. Bunun için çalışmalarımızı yapıyoruz. Öncelikle yabancı fazlalılığını azaltmaya çalışıyoruz. Yerli transferlerden sonra yabancı transferlerle birlikte iyi bir kadro kuracağız. Ancak sadece iyi kadro kurmak yetmez. Bazen çok iyi kadro kurarsınız, başarılı olamazsınız. Zaman zaman F.Bahçe, G.Saray, Beşiktaş çok iyi kadro yaptılar ama şampiyon olamadılar. Başarılı olmanın temel şartı, futbolcu, teknik kadro, yönetim kurulu ve taraftarın birleşmesidir.”

Takvim

ALEXIS BREZİLYA’YI KIZDIRACAK

URUGUAY’DAN FIFA TEPKİSİ!

FRANSA’DAN ‘ORUÇ’ AÇIKLAMASI

SNEIJDERLİ HOLLANDA, MEKSİKA KARŞISINDA!

 

Yayınlanma Tarihi:14:24,