SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Moyes İstanbul’dan ayrıldı

Moyes İstanbul’dan ayrıldı

Atatürk Havaalanı’nda kendisine yöneltilen "İstanbul'a yeniden gelecek misiniz Galatasaray ile anlaştınız mı?" sorusuna Moyes "Gelişmeleri göreceğiz" cevabını vermekle yetindi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile dün görüşme yapan İskoç teknik adam İstanbul'dan ayrıldı. Aysal – Moyes görüşmesi İngiliz basınında da geniş yer buldu.

THE SUN: GALATASARAY’DAN MOYES’A 12 MİLYON STERLİN

İngiliz gazeteleri David Moyes’un Galatasaray teknik direktörlüğü için hazırolda beklediği haberini büyütürken, The Sun gazetesi İskoç Hocaya teklif edildiği iddia edilen “12 milyon sterlini” başlık yaptı.

David Moyes’un Galatasaray’ın teknik direktörlüğünü yapmak için 12 milyon sterlin gibi çok yüksek bir para alabileceğine dikkat çeken The Sun, Galatasaray’ın üç yıllık kontrat için yılda 4 milyon sterlin teklif ettiğini yazdı.

Futbola ara vermeyi düşünen David Moyes’un futbola geri dönmesini teşvik etmek için Galatasaray’ın yılda 4 milyon sterlin teklif ettiklerini iddia eden The Sun, eski Everton ve Manchester United çalıştırıcısının Londra üslü menaceri Muzzi Özcan ile İstanbul’a Galatasaray ile görüşmelere geldiğine dikkat çekti.

Galatasaray’ın David Moyes’a yılda 4 milyon sterlin teklif ettiğini iddia eden gazetelerden Daily Mail, “Moyes ile sadece görüş teatisinde bulunuldu” açıklamasıyla yetinmeyerek , Galatasaray’ın ilk hedeflerinin Joachim Low ve Jurgen Klinsmann olduğunu söylemesine rağmen “isterse görevin onun olduğunun” söylendiğini ileri sürdü.

Daily Mirror gazetesi de üçüncü tercih olmasına rağmen Galatasaray’ın David Moyes’i futbola geri getirebileceği haberini spor manşet sayfasında verdi.

Daily Mirror’un haberinde David Moyes’un tercih sırasında Almanya Teknik Direktörü Joachim Loew ve ABD Teknik Direktörü Jurgen Klinsmann’dan sonra gelmesine rağmen Loew’in Almanya’yı terketmesi beklenmediğinden, ABD ise Klinmann da ısrar ettiğinden, yakında birinci sıraya çıkabileceği kaydedildi.

Daily Mail’in bir sayfaya yakın “Moyes Karmaşası” başlıklı haberinde Galatasaray’ın yılda 4 milyon sterlin teklif ettiğini, fakat ilk tercih olmadığını yazarken, “Manchester United’ı terkettikten sonra futbol kariyerini yeniden kurmak için en doğru işi seçmek isteyen David Moyes’in “mükemmel fırsat mı yoksa başka bir hayal kırıklığı mı yaşayacağını öğrenmek için İstanbul’a gittiği sorusunu sordu.

ALEXIS BREZİLYA’YI KIZDIRACAK

URUGUAY’DAN FIFA TEPKİSİ!

FRANSA’DAN ‘ORUÇ’ AÇIKLAMASI

SNEIJDERLİ HOLLANDA, MEKSİKA KARŞISINDA!