SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Belediyelerle görüşmelerimiz devam ediyor”

Zeki Günen, "Yarışmacı takımlarımızın faalyetlerini sürdürmeleri için başka belediyelerle görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

Güncellenme: 11:56, 28/06/2014
“Belediyelerle görüşmelerimiz devam ediyor”

Konak Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Günen, voleybol, basketbol ve hentbol takımlarının faaliyetlerini sürdürebilmeleri için başka belediyelerle görüşmelerinin devam ettiğini bildirdi.

Günen, yaptığı yazılı açıklamada, yeni dönemde yarışmacı takımlarla ön plana çıkmak yerine genç ve başarılı sporcular yetiştiren bir kulüp olacaklarını belirtti. Acıbadem Erkekler Ligi, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Kadınlar Hentbol Süper Ligi’ndeki takımlarla ilgili kesinleşen bir kararlarının olmadığını bildiren Günen, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yarışmacı takımlarımızla ilgili şuanda kesin bir karar yok. Faaliyetlerini sürdürmeleri için başka belediyelerle görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki süreçte bunlar gerçekleşebilir. Kulübümüzün esas amacı sporu daha geniş kitlelerle buluşturmak olacaktır.”

Kadın futbol takımının UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceğini hatırlatan Günen, takımın ön eleme grubundan çıkacağına inandığını belirterek, şunları kaydetti:

“Kadın futbol takımımız ülkemizi UEFA düzeyinde temsil ediyor. Hiç şüphe yok ki bunun gurur ve mutluluğunu taşıyoruz. Başta belediye başkanımız Sema Pekdaş’ın desteğiyle başarıyı daha da üst seviyeye çıkaracağız. Ülke puanımız geçen yıl 0.96 idi. Geçen yılki başarımızdan sonra ülke puanımız 10.3 düzeyine çıktı. Bununla gurur duyuyoruz. Başarının devamı için elimizden geleni yapacağız.”