SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya'nın futbol efsaneleri arasında yer alan Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Arthur Zico, Hollanda Milli Takımı kampını ziyaret etti. Flamengo tesislerindeki Portakallar'ın idmanına giden Zico'ya Hollandalı futbolcular büyük ilgi gösterdi.

Zico ise en çok ilgiyi Wesley Sneijder, Arjen Robben ve Robin van Persie'ye gösterdi. Takımın yıldızı olan bu üçlü ile bir süre özel görüşen futbol adamının Galatasaraylı Sneijder'i performansından dolayı övdüğü belirtildi. Görüşlerinden dolayı deneyimli teknik adama teşekkür eden sarı-kırmızılı oyuncu sonrasında Zico ile fotoğraf çekildi.

Robben'den de etkilendiğini itiraf eden Zico'nun Van Persie'ye ise özel tebrikte bulunduğu ve turnuvanın en iyi golünü kendisinin attığını söylediği aktarıldı. Zico, Van Persie'ye İspanya maçındaki uçan kafa vuruşunun Dünya Kupası'nın şu ana kadar atılmış en iyi golü olduğunu söyledi. Kuyt ile de bir araya gelerek Fenerbahçe'den konuşan Zico'ya Hollanda Teknik Direktörü Louis van Gaal, üzerinde isminin yazdığı 10 numaralı Hollanda forması hediye etti.

 

 

Yayınlanma Tarihi:12:52,