SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Rusya Milli Takımı’nın Dünya Kupası’ndan henüz grup aşamasında elenmesinin yankıları sürüyor. Fabio Capello’nun elenmenin baş sorumlusu olarak Cüneyt Çakır’ı göstermesine rağmen, Rus basını aynı düşüncede değil.

Elenmenin baş sorumlusu olarak Capello’yu gösteren Rus medyası, Dünya Kupası’nda en yüksek ücreti alan İtalyan çalıştırıcının, aldığı parayı hak edecek hamlelerde bulunamadığını savundu. Capello’nun “Eğer benimle devam etmek isterlerse Rusya’nın başında kalırım” sözleri, sorumluluktan kaçan ve topu Rusya Futbol Federasyonu’na atmak olarak yorumlandı.

Takımın galip gelmesi gereken maçlarda beklenen baskıyı gerçekleştiremediğini savunan Sport Express’in editörü Artur Petrosyan “Madem ortalama bir takım gibi oynayacağız, neden Dünya Kupası’nın en pahalı teknik adamına sahibiz? Başkalarını suçlamak için bu kadar para alıyor olamaz” diyerek Capello’yu sert bir şekilde eleştirdi.

Sovetsky Sport’tan Valery Reingold ise İtalyan teknik adamın “Turnuvada iyi bir performans sergiledik” sözlerine “Capello bizi çocuk mu sanıyor? Ben sahada ne bir oyun planı ne de strateji gördüm. Sadece kaos vardı. İyi performans bunun neresinde?” eleştirisinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:17:52,