SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Nijerya’da büyük kriz!

Nijerya’da büyük kriz!

Emenike ve Yobo'nun da forma giydiği Nijerya'da, ikinci tur öncesi büyük bir kriz yaşanıyor.

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda mücadele eden Afrika temsilcilerinin başı krizden kurtulmuyor. Ganalı futbolcuların turnuvaya katılmaları halinde kendilerine söz verilen primlerin ödenmemesi nedeniyle çıkardıkları krizin hemen hemen aynısı, Nijerya Milli Takımı’nda yaşanıyor.

Dünya Kupası’nda tur atlamaları halinde kazanacakları primi alamadıkları için şikayetçi olan Nijeryalı futbolcular, paralarının ödenmesini istediler. Fenerbahçeli futbolcu Emmanuel Emenike ve sarı-lacivertlilerin eski futbolcusu takım kaptanı Joseph Yobo’nun önderliğini yaptığı topluluk, prim konusunu çözüme ulaştırmak için toplantı yaptı. Kendilerini antrenman sahasına götürecek otobüse binmeyi reddeden Nijeryalı futbolcular, teknik heyetin çalışmayı iptal etmesini sağladılar.

İkinci turda Fransa ile oynanacak kritik karşılaşma öncesi yaşanan kriz, akıllarda soru işareti bıraktı. Takımın Pazartesi günü oynanacak ikinci tur karşılaşması için Brasilia’ya yolculuk edip etmeyeceği bilinmiyor.

Nijerya Millİ Takımı, geçtiğimiz yıl da benzer bir krizler karşı karşıya kalmıştı. Primleri ödenmediği için Konfederasyon Kupası’na katılmayı istemeyen Nijeryalı futbolcular, turnuvaya geç katılmışlardı.