SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de beklenmedik kaos

Başkan Yıldırım, yeniden yargılama kararı çıktığı gün Ali Koç'un başkanı olduğu 1907 Derneği'nin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi... İki kulüp çalışanının görevlerine son verdi..

Güncellenme: 08:57, 27/06/2014
Fenerbahçe’de beklenmedik kaos

Fenerbahçe camiası 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yeniden yargılama kararı sonrasında büyük bir sevinç yaşarken, tüm bu olumlu gelişmelerin ardından yaşanan bir gelişme camiadaki herkesi şoka uğrattı… Başkan Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılama kararının çıktığı gün 1907 Derneği’nin adaletefeneryak. com adresinden yaptığı açıklamaya büyük tepki gösterdi. Bu açıklama yüzünden kulübün iletişim departmanında görevli olan 2 kişinin işine son verildi. Sürecin şu şekilde işlediği öğrenildi: 23 Haziran Pazartesi günü akşam saatlerinde adaletefeneryak.com adresinde bir açıklama yayınlandı. Bu açıklama yöneticiler tarafından salı sabahı Başkan Aziz Yıldırım’a iletildi. Yıldırım bu açıklamayı okuduğunda çok sert tepki verdi. Yıldırım’ın ilk tepkisi, “Bu nasıl açıklama. Ne benim ne de yönetimin adı geçmiyor” şeklinde oldu.

AZİZ YILDIRIM BU AÇIKLAMAYI AFFETMEDİ!

Yıldırım’ın “Sanki yeniden yargılama kararını tek başına 1907 Derneği çıkarttı. Bundan sonra hiçbir organizasyonlarına destek vermeyin.” dediği öğrenildi… Yıldırım’ın tepkisi bununla da sınırlı kalmadı. “Adalete Fener Yak” kampanyasının kulüp kanallarından desteklenmesini sağlayan Övgü Doğan ve Burcu Aydın’ın da işlerine son verdi.

ALİ KOÇ 600 BİN İMZAYI İLETTİ!

“ADALETE FENER YAK” kampanyası için 600 bin imza toplanmıştı. Ali Koç, imzaları iletmek üzere Cumhurbaşkanı Gül, Adalet Bakanı Bozdağ, Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüşmüştü.

HENÜZ BİR ARAYA GELMEDİLER

1907 Derneği’nin yaptığı açıklamaya çok sinirlenen Başkan Aziz Yıldırım, bu derneğe yakınlığı ile bilinen 2 kulüp çalışanının işine son verdikten sonra henüz 1907 Derneği Başkanı Ali Koç ile bir araya gelmediği öğrenildi. Baştan Aziz Yıldırım’ın, Ali Koç’a nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu. Ali Koç’un başkanı olduğu derneğin açıklamasının ardından yaşananları hoş karşılamadığı ancak suskun kaldığı bildirildi.

DAHA ÖNCE DE PÜRÜZ YAŞADILAR!

Özellikle 3 Temmuz sürecinden bu yana birlikte büyük bir mücadele içine giren Aziz Yıldırım ve Ali Koç daha önce de anlaşmazlığa düşmüştü. İki Fenerbahçe sevdalısının arasına giren kara kedi Ocak 2014 tarihli gazetelerimize de manşet olmuştu.

Takvim