SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Dünya Kupası’nda ölüm grubu olarak adlandırılan D Grubu’nun son maçında Uruguaylı Luis Suarez tarafından ısırılan İtalyan savunmacı Giorgio Chiellini, olay ile ilgili sessizliğini bozdu.

Suarez’e kızgın olmadığını söyleyen Chiellini “Sahada gerçekleşen talihsiz olayın ardından şu an içinde olduğumuz durumda ne bir sevinç, ne bir intikam duygusu, ne de Suarez’e karşı bir kin besliyorum. Olay sahada gerçekleşti ve maçın bitmesinin ardından orada son buldu. Sadece maça dair hüzün ve bir parça hayal kırıklığı hisssediyorum. Şu an benim tek düşündüğüm Luis Suarez ve ailesi, çünkü onlar çok zor bir dönem ile karşı karşıyalar” dedi.

Suarez’e verilen cezayı ağır bulduğunu da sözlerine ekleyen Chiellini “Bir cezai yaptırımın olması gerektiğine katılıyorum zaten yetkili organlar bir ceza uyguladı. Fakat ben bu cezayı aşırı bulduğumu söylemek istiyorum. Umarım men yasağı Suarez’i futboldan ve takım arkadaşlarından uzaklaştırmaz. Bunu söylüyorum çünkü cezaların ardından oyuncuların takıma dönmeleri çok zor olur. Umarım bu zor dönemi kolayca atlatırlar” açıklamasını yaptı.

Yayınlanma Tarihi:15:19,