SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş adamı çok yorar!

Beşiktaş adamı çok yorar!

Bir sezon stat, ceza, sakatlık ve son dakika şokları ile uğraşan Hırvat hocanın saçı sakalı beyazladı, kırışıklıkları arttı; 1 yıl 10 yıl gibi geçti.

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Beşiktaş geçtiğimiz yıl bugünlerde teknik adam bunalımını sonlandırmanın sevincini yaşıyordu. 26 Haziran 2013'te borsaya Slaven Bilic ile anlaşıldığı bildirilmiş, 28 Haziran günü ise Hırvat hoca, Nevzat Demir Tesisleri'nde imza atarak resmen göreve başlamıştı. Yarın, Bilic'in Beşiktaş'taki ilk yılı dolmuş, acısıyla tatlısıyla koca bir yıl geride kalmış olacak. Fakat bu yıl tecrübeli çalıştırıcı için epey yorucu geçti. Olimpiyat Stadı sürgünü, Avrupa kupalarından men edilme, anlamsız cezalar, sakatlıklar, son dakikada yenen goller, boş kaleye kaçanlar, gözyaşları ve takım içi huzursuzluklar… Böyle geçti Slaven Bilic'in bir yılı.

Ve o yıl, Bilic'te geri dönülmez izler bıraktı. Kırışıklıkları arttı, sakalları uzadı, saçları beyazladı. Beşiktaş'ta çalışmak gerçekten yordu, yıprattı onu. Ancak Bilic'i yeni ve belki de daha zorlu bir dönem bekliyor.

Yurt dışı kampı kapıya dayanmış, Şampiyonlar Ligi ön elemesine sayılı gün kalmışken hâlâ transferin t'si yok. Kulüp mali olarak da düze çıkmış değil. Üstelik yeni statta rötar var; Bilic ve öğrencileri yine Olimpiyat'a sürülecek. Kurt hoca sezona yine pek çok zorlukla başlayacak ama bu kez 1 yıla 10 yılı sığdırmış olmanın tecrübesiyle işe soyunacak.