SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ünal Aysal kesenin ağzını açtı

Ünal Aysal kesenin ağzını açtı

Lucescu & Tuchel’i elinden kaçıran G.Saray Başkanı Aysal, herkesin ütopya olarak gördüğü Joachim Löw’ü takımın başına getirebilmek için transfer bütçesini yükseltebilir

Atletico Madrid'in Diego Simeone ile yakaladığı başarıları yine aynı sistem ile hayata geçirmek isteyen Başkan Ünal Aysal, Alman hoca Thomas Tuchel'in teklifi geri çevirmesi ile planlarını revize etmek zorunda kaldı.

Aysal daha önce de görüşmelerde bulunduğu, Jürgen Klinsmann ve J.Löw'den haber beklerken Almanya Milli Takımı'nın patronunun teklifini kabul etmesi halinde diğer adaylara önerdiğinden fazlasını masaya koyacak.

Roberto Mancini ile yolları ayırmak isteyen ve bunu da sistemli bir politika ile başaran Aysal, İtalyan çalışıtırıcya bütçenin azlığını sürekli hatırlatarak isteğini gerçeğe dönüştürdü. Ancak Aysal teknik direktör arayışlarında en başından beri ütopya olarak görülse de Löw ismi üzerinde duruyor.

İSKELET HAZIR

Panzerler'in Dünya Kupası'nda yarışması nedeniyle görüşmeler direkt olarak sağlanamazken Aysal görüşme masasında diğer adaylara vermediği bütçeyi Löw'e sunacağını iletti.

Alman teknik adam ile yeni bir yapılanmaya gitmek isteyen Aysal, sözleşmeleri ile birlikte G.Saray'a en az 3'er yıl daha bağlı olan Melo, Sneijder, Muslera, Telles, Burak Yılmaz, Selçuk İnan ve Semih Kaya'nın iskeletini oluşturacağı bir takım ile geleceği inşaa etmek istiyor.

Aysal'ın Löw'ü ikna etmek için bu isimlerin yanına iddiasını ortaya koyacak takviyeler yapabileceğini ilettiği ve bu sözlerin de Löw'ün iknasında yararlı olduğu öğrenildi.

Cim bom, Alman hocadan grup maçlarının bitimine kadar haber beklerken pazartesi gününe kadar teknik direktörün netleşmesi bekleniyor.

MESSI NEYMAR’I YAKALADI

HALILHODZIC: TARİH YAZABİLİRİZ

ZACCHERONI İSTİFA ETTİ

CAPELLO CÜNEYT ÇAKIR’DAN ADİL OLMASINI İSTEDİ