SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Konak Belediyespor hedef büyüttü

Konak Belediyespor hedef büyüttü

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil edecek Konak Belediyespor, geçen yılki başarılarının üstüne çıkmayı hedefliyor.

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi temsil edecek Konak Belediyespor’un yönetim kurulu başkanı Zeki Günen, geçen yılki başarılarının üstüne çıkacaklarına inandıklarını bildirdi.

Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön eleme turu kura çekimini değerlendiren Günen, zor bir gruba düştüklerini ancak lider çıkacak güçte olduklarını söyledi.

Geçen yıl büyük deneyim kazanarak ilk kez 16 takım içinde yer aldıklarını belirten Günen, “Daha önce oynadığımız ve yendiğimiz rakipler de var. Kızlarımıza güveniyoruz. Geçen yılki başarımızdan daha iyi sonuç alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Teknik direktör Hüseyin Tavur ise turu geçeceklerine inancını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Geçen sene son 16’ya kaldıktan sonra son 8’e kalmayı, ön hedef yaptık. Bu sene gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Bir önceki yıl son torbada kura çekimine girerken bu yıl ikinci torbadan şampiyonaya dahil olduk. Konak Belediyesi olarak ülkemize prestij kazandırdık. Geçen yıl herkes bizimle eşleşmek istiyordu ama bu yıl herkes, Konak Belediyespor’dan çekinecek.”

Kaleci Fatma Şahin ise kamplar ve hazırlık turnuvalarıyla şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanacaklarını ifade etti.

Geçen sezon son 16 takım arasına giren İzmir temsilcisi, kuraya göre, İsviçre’nin Zürih Frauen, Belarus’un Minsk ve Letonya’nın Rigas takımlarının yer aldığı 1. Grup’ta mücadele edecek.