SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Galatasaray, basında çıkan “UEFA Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi gelirlerine el koydu” şeklindeki haberler nedeniyle KAP’a açıklama yaptı.

Çıkan haberleri yalanlayan sarı-kırmızılı kulüp, yapılan haberler ile ilgili suç duyurusunda bulunulacağını belirtti.

İşte resmi siteden yapılan o açıklama:

“Dün ve bugün yazılı ve görsel medyada yer alan ve UEFA’nın Şirketimizin 2013/2014 sezonundaki Şampiyonlar Ligi gelirlerine el koyduğuna ilişkin haberler tamamen yalan, maksatlı ve manipülatiftir.

16.05.2014 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda açıklandığı üzere, Şirketimiz UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu ile bir anlaşma yapmış ve 200.000 Euro ödeyerek karşılığında 2015-2016 izleme periodu sonuna kadar UEFA Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Düzenlemeleri’nde tarif edildiği şekilde başa-baş uyumluluğunu sağlamayı kabul etmiştir. Ayrıca Şirketimiz, 2014/15 sezonunda Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılım için UEFA’dan resmi katılım teyidini de almış olup, kamuoyunu ve yatırımcıları yanlış yönlendirmeye yönelik bu tür yalan ve yanlış haberleri yapanlara karşı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü hukuki yola başvurmakta olduğumuz kamuoyunun bilgisine sunulur. Yapılmakta olan suç duyuruları ve açılmakta olan davalar ayrıca duyurulacaktır.

Saygılarımızla

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş.”

Yayınlanma Tarihi:20:42,