SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası’nda şansını son maça bırakan Gana’da oyuncuların para için bastırması hükümeti harekete geçirdi. Gana ile Portekiz arasında bugün oyananacak grup maçı öncesi hükümet oyuncuları paraya boğdu.

Bugüne kadar hak ettikleri primleri isteyen oyuncuların isyanı üzerine konuşan Gana Spor Bakanı Yardımcısı Joseph Yammin, “Futbolcular nakit para istediler. Hükümetimiz parayı ayarladı ve özel bir uçakla Brezilya’ya gönderdi.Tutar 3 milyon dolardan fazla” ifadelerini kullandı.

Gana Devlet Başkanı John Dramani Mahama’nın oyuncularla yaptığı temas sonrası sıkıntıyı gidereceğinin sözünü verdiği ortaya çıkarken, futbol federasyonu da internet sitesinden yaptığı açıklamayla paraların ödeneceğini yazdı. Bu durum Gana’nın Portekiz ile oynayacağı maç öncesi düzenlenen basın toplantısında da tartışma konusu oldu.

SORUYA ŞAŞIRTAN CEVAP

Bir gazetecinin “oyuncular ne kadar para talep etti” sorusuna oldukça ilginç bir yanıt veren teknik direktör Appiah, “Bunu medyaya açıklamamın iyi bir şey olduğunu sanmıyorum. Eğer miktarı söylersem oyuncular beni öldürecektir” ifadelerini kullandı.

GANA NASIL ÇIKAR?

Gana bugün Portekizle maça çıkacak. Takımın şu an 1 puanı var. Gana’nın bugün gollü bir galibiyet alması takdirinde Almanya-Amerika arasında oynanan maçın mağlubu ile olan averajına bakılacak. Yani Gana’nın gruptan çıkmak için galibiyet alması şart.

Hürriyet

 

 

MESSI NEYMAR’I YAKALADI

HALILHODZIC: TARİH YAZABİLİRİZ

ZACCHERONI İSTİFA ETTİ

CAPELLO CÜNEYT ÇAKIR’DAN ADİL OLMASINI İSTEDİ

Yayınlanma Tarihi:11:42,