SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
AZ Alkmaar’dan transfer!

AZ Alkmaar’dan transfer!

Hollanda Birinci Futbol Ligi (Eredivisie) kulüplerinden AZ Alkmaar, İngiltere'nin Fulham takımında forma giyen Boşnak asıllı İsveçli futbolcu Muamer Tankovic'i transfer etti.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, İsveç Milli Takımı’nın formasını giyen 19 yaşındaki Tankovic ile 2019 yılına kadar sözleşme imzalandı.

Sol açık mevkisinde oynayan Tankovic, Bosna Hersek vatandaşı da olmasına rağmen tercihini İsveç Milli Takımı’ndan yana kullanmıştı.

Büyük bir yeteneği transfer ettiklerini belirten AZ Alkmaar Genel Direktörü Earnest Stewart, genç yıldızı uzun zamandır takip ettiklerini ifade etti.

Genç takımdan A takımına yükseldiği Fulham’da oynadığı 3 yıllık süre zarfında çok şey öğrendiğini ifade eden Tankovic de kendisine güvendiğini ve bunu sahaya yansıtacağını kaydetti.

AZ Alkmaar Teknik Direktörü Marco van Basten’den öğreneceği çok şey olduğunu belirten Tankovic, en güçlü yönlerinin hedefe odaklanma ve tekniği olduğunu vurguladı.

Eredivisie’yi geçen sezon 8. sırada tamamlayan Alkmaar ekibi, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Dick Advocaat’ın yerine teknik direktörlüğe Marco van Basten’i getirmişti.