SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Susiç: “Hayal kırıklığı yaşattık”

Susiç: “Hayal kırıklığı yaşattık”

Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Safet Suşiç, ülkesinin Dünya Kupası'ndan elenmesine ilişkin, ''Bazı insanları hayal kırıklığına uğrattık. Gerekirse özür dileriz'' dedi.

Brezilya’da devam eden Dünya Kupası F Grubu’nda, TSİ 19.00’da İran ile son maçını oynayacak Bosna Hersek, maç öncesi son antrenmanını yaptı.

Antrenman öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Suşiç, turnuvadaki başarısız sonuçlara ve milli takımdaki geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Tarihinde ilk kez Dünya Kupası’na katılan Bosna Hersek’in turnuvadaki ilk iki maçını kaybetmesi ve gruptan çıkma şansını yitirmesiyle bazı insanları hayal kırıklığına uğrattıklarını belirten Suşiç, gerekirse özür dileyebileceklerini dile getirdi.

Suşiç, takımdaki herkesin son 16’ya kalmayı hedeflediğini belirterek, ”İran maçının bizim kilit maçımız olacağını umuyorduk. İstediğimiz gibi olmadı. Dünya Kupası’ndaki son maçımızı oynayacağız. Hepimiz üzgünüz. Objektif olmak gerekirse, biraz daha şanslı olsaydık, biraz daha iyi oynasaydık, hakemler daha mantıklı kararlar alsaydılar, daha başarılı sonuç alabilirdik” diye konuştu.

İran maçının milli takımın başındaki son maçı olup olmayacağı sorusunu ise Suşiç, ”İran maçı öncesinde, geleceğimle ilgili sorulara yanıt vermenin anlamı yok. Tüm bunlar, 10 gün içinde netlik kazanacak.

Daha önce de ‘milli takımdan ayrılacağım gün zor olacak’ demiştim. Sonuçta, hiç kimsenin yapamadığını (Dünya Kupası’na katılmak) yaptık. Bu takımın ve bu teknik ekibin, ülke tarihinde ilk kez Dünya Kupası’na katılan ekip olarak tarihe adı yazılacak” şeklinde cevapladı.

Suşiç ayrıca, İran maçını kazanarak, turnuvaya güzel bir şekilde veda etmek istediklerini, sahaya bu amaçla çıkacaklarını ifade etti.

Bosna Hersek, 2014 Dünya Kupası’ndaki son maçını bugün TSİ 19.00’da Salvador kentindeki ”Arena Fonte Nova”da oynayacak.

Arjantin, grup maçlarında aldığı iki galibiyetle son 16 takım arasına kalmayı garantilerken, F Grubu’ndan çıkacak ikinci takım da bugün belli olacak. Nijerya ve İran’ın gruptan çıkma şansı sürüyor. Arjantin’in Nijerya’yı 1-0 yenmesi durumunda, İran’ın alacağı 2-0’lık galibiyet, İran’ın son 16 takım arasına kalmasına yetecek.