SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp Başkan Yardımcısı Güven Öten, kulüp binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kamp dönemine tam kadro başlamak istediklerini söyledi.

İsviçre’nin Luzern takımından 31 yaşındaki Dimitar Rangelov ile 1 yıllığına anlaştıklarını belirten Öten, Bulgar oyuncunun takıma katkı sağlayacağını ifade etti.

Rangelov’un, Türk futbolunu yakından tanıdığını ve lige çabuk adapte olacağına dikkati çeken Öten, “Torku Konyaspor’a bir yıldız oyuncu daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Rangelov birçok ülkede kariyere sahip. Bulgar milli takımının da forvet oyuncusu. Takımımıza gerçekten faydalı olacağına inanıyoruz. Yeni sezona bomba bir Torku Konyaspor geliyor” diye konuştu.

Öten, iki oyuncu daha transfer etmek istediklerini, alınacak oyuncularla transfer sezonunu kapatmayı planladıklarını dile getirdi.

Kulüp Basın Sözcüsü Ahmet Baydar da başarı için odaklandıklarını vurguladı. Kaleci ve forvet transferi noktasında titiz çalıştıklarını aktaran Baydar, takıma faydalı olacak oyuncuları almak istediklerine işaret etti.

Bulgar futbolcu Dimitar Rangelov ise Torku Konyaspor’a geldiği için mutlu olduğunu kaydetti.

Konya ekibinden aldığı transfer teklifini güzel bir sürpriz olarak nitelendiren Rangelov, “Ben burada konuşmaktan daha çok sahada kendimi göstermek istiyorum. Takımıma faydalı olmak ve yardım etmek istiyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Rangelov, kendisini 1 yıllığına Torku Konyaspor’a bağlayan imzayı attı. Rangelov daha sonra yeşil-beyazlı forma ile gazetecilere poz verdi.