SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
NBA’den Türkiye’ye

NBA’den Türkiye’ye

NBA'de uzun yıllar antrenörlük yapan Bill Peterson, Tofaş Spor Kulübü'nde genç oyunculara eğitim verecek.

NBA’de uzun yıllar bireysel gelişim antrenörlüğü ve yardımcı antrenörlük yapan Bill Peterson, Tofaş Spor Kulübü’nde genç oyunculara eğitim verecek.

Alt yapıya verdikleri önemi anlatan Kulüp Başkanı Efe Aydan, yaptığı açıklamada, “Tofaş, geliştirdiği altyapı odaklı modelle, uzun yıllardır Türk basketbolunda istikrarlı bir çizgide faaliyetlerini sürdürüyor. Kendi altyapımızdan yetiştirdiğimiz genç oyuncuları, takımın kimyasına uygun tecrübeli yerli oyuncular ve yabancılarla harmanlayarak başarılı bir performans sergilediğimiz, önemli bir misyonu yerine getirdiğimiz inancındayım” dedi.

Bugünün basketbol dünyasında profesyonel bir kulüp olarak var olabilmek için yatırımları, stratejiyi ve bütçeyi çok doğru planlamak gerektiğini dile getiren Aydan, şöyle konuştu:

“Oyuncu maliyetlerinin her geçen gün arttığı bir ortamda, rekabet edebilmenin yolu altyapı yatırımlarından geçiyor. Bu sebeple, genç oyuncularımıza çok büyük katkısı olacağına inandığımız, NBA’nin en kariyerli bireysel gelişim antrenörlerinden Bill Peterson’u yaz hazırlık döneminde Bursa’ya davet ettik. Peterson, iki hafta süreyle antrenmanlarda bizimle birlikte olacak, genç oyuncularımızla yoğun bir program yürütecek. Bu çalışmanın meyvelerini gelecek sezon fazlasıyla göreceğimizi düşünüyorum.”