SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mondi’den ilk açıklama

Mondi’den ilk açıklama

Dünya Kupası'nda forma giyen en yaşlı futbolcu unvanının yeni sahibi o anları anlattı.

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Galatasaray formasını 2001-2007 yılları arasında giymiş olan Faryd Aly Mondragon, 2014 Dünya Kupası’nda Kolombiya’nın Japonya ile oynadığı karşılaşmada tarihe geçti. Mücadelenin 85. dakikasında Ospina’nın yerine oyuna giren Mondragon, böylece Dünya Kupası’nda forma giyen en yaşlı futbolcu olma unvanını eline geçirdi.

Karşılaşmanın ardından ESPN’e konuşan 43 yaşındaki eldiven “Öncelikle galip gelerek Kolombiya halkını mutlu ettiğimiz için çok mutluyum. Kırdığım rekor da Kolombiya futbolu ve ülkeme aittir. Kolombiya Milli Takımı’nda bu kadar uzun süre oynamak benim için büyük gurur” dedi.

Olayın gelişimini de anlatan Mondragon “Üçüncü golü attığımızda teknik direktörümüz bana dönüp “Hazırlan. Oyuna giriyorsun” dedi. Bunu duyunca eldivenlerimi giydim. Benim için çok duygusal bir andı. Sanki ilk kez oynayacakmış gibi heyecanlandım” şeklinde konuştu.

Mondragon, Dünya Kupası’nda 43 yaşında forma giyerek, Kamerunlu Roger Milla’ya (42) ait ‘Dünya Kupası’dan forma giyen en yaşlı futbolcu’ unvanını eline geçirmişti.