SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Judo Büyük Erkekler Milli Takımı, 4-6 Temmuz’da Moğolistan’da düzenlenecek Judo Grand Prix müsabakaları için kampa girdi.

Judo Milli Takım Antrenörü Mehmet Özbaldöktü, 21 Haziran’dan beri Kocaeli’de müsabakalara hazırlandıklarını söyledi. Özbaldöktü, günde çift idman yaptıklarını anlatarak, sabah ağırlık, akşam da teknik ve judo antrenmanları yaptıklarını kaydetti.

Kampta 7 sporcu ve 3 antrenör bulunduğunu dile getiren Özbaldöktü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kamp çalışmalarımız gayet olumlu geçiyor. 30 Haziran’da Moğolistan’a hareket edeceğiz. 4-6 Temmuz’da Moğolistan’da düzenlenecek Grand Prix müsabakalarına katılacağız. Bu maçlar bizim için önem arz ediyor çünkü 2016 Olimpiyatları’na katılabilmek için puan toplama maçlarıdır bunlar. Hedefimiz, bu maçlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, sporcularımızın olimpiyatlara katılmasını sağlamak.”

Özbaldöktü, 7 sporcuyla katılacakları müsabakalarda 5 sıklette mücadele edeceklerini belirterek, sporcuların hepsinden madalya beklediklerini dile getirdi.

Yoğun kamp dönemi geçirdiklerine dikkati çeken Özbaldöktü, Moğolistan dönüşünde tekrar kampa girerek, Rusya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na hazırlanacaklarını sözlerine ekledi.