SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Luis Suarez’den bir vukuat daha

İşte Luis Suarez'in vukuatları...

Luis Suarez, Uruguay'ın 2010 Dünya Kupası'ndaki başlarısında baş rolü oynadı ve her zaman "Tanrı'nın eli" lakabı ile anılacak. Gana ile oynanan çeyrek final maçında uzatma bölümlerine 1-1'lik eşitlikle girilmişken Gana'nın ağlara giden şutunu eliyle çıkartan Suarez, kırmızı kart görerek oyundan atıldı belki ama Gyan penaltıyı atamayıp Urguay rakibini seri penaltı atışlarında eleyip yarı finale yükselince "kahraman" oldu.
Luis Suarez, Ajax forması giydiği dönemde ilk ısırığını Otman Bakkal'dan aldı. 2010 yılının Kasım ayında oynanan maçta yaptığı bu hareket nedeniyle yıldız oyuncu Hollanda Futbol Federasyonu tarafından 7 maç ceza aldı.
Suarez kariyerindeki skandallar sayfasına ırkçılığı da ekledi. Uruguaylı oyuncu Manchester Unitedlı Patrice Evra'ya ırkçı hakarette bulunduğu için İngiltere Futbol Federasonu tarafından 40 bin pound para cezası ve 8 maçtan men cezasına çarptırıldı.
Rakibini ısırma garipliğini Premier Lig'de de yapan Luis Suarez'in İngiltere'deki kurbanı Chelsea'nin savunmacısı Branislav Ivanovic oldu. Uruguaylı oyuncu bu hareketi nedeniyle 10 maç ceza aldı.
Suarez ısırıkları ile insanların tepkisini çekmiyormuş gibi bir de kendisini yere atarak hakemi aldatması ile de gündeme oturmaya devam etti. Uruguay'ın Peru'yu Dünya Kupası elemelerinde 2-1 yendiği maçta Victor Yotun'un oyundan atılmasını sağlayan oyuncu bu hareketi nedeniyle fazlasıyla eleştirilmişti.
Suarez, geçtiğimiz yaz ise medyanın ilgisni kendisine verilen sözlerin tutulmadığını gerekçe göstererek Liverpool'dan ayrılmak istediğini açıklaması ile çekmeyi başardı. Bu durumu fırsata çevirmeye çalışan Arsenal, yıldız oyuncunun 40 milyon poundluk serbest kalma maddesini karşılasa da amacına ulaşamadı. Sonunda Suarez Liverpool'da kaldı.
Suarez'in son vukuatı ise İtalya ile oynadıkları Dünya Kupası maçında rakip savunmacı Giorgio Chiellini'yi ısırması oldu. Hakem bu hareketini görmedi ama Chiellini'nin ekranlara yansıyan görüntülerinde Suarez'in diş izleri açıkça gözüktü. Yıldız oyuncunun FIFA'dan ne ceza alacağı merak konusu...