SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tekden Denizlispor’da Hasan Kıbrıslıoğlu başkanlığa seçildi.

PTT 1. Lig ekibinin Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki olağanüstü genel kurulunda divan başkanlığı görevini Abdülkadir Uslu yaptı. Genel kurula, Vali Vekili Abdullah Acar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halil Pekdemir ve kulüp üyeleri katıldı.

Hasan Kıbrıslıoğlu’nun tek aday olarak girdiği seçimde, açık oylama yapıldı. Kıbrıslıoğlu, oy birliğiyle Tekden Denizlispor’un yeni başkanı oldu.

Tekden Denizlispor’da 2011-2012 sezonunda da başkanlık görevinde bulunan Kıbrıslıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada kongrenin kulübe hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Ekonomik sıkıntının, kulüplerin en büyük sorunu olduğunu ifade eden Kıbrıslıoğlu, “Kulübümüzün bu sıkıntısını aşmak için kulübün anayasasını yeniden yazacağız. Eski başkanlarımızı bugün olduğu gibi kulübün etrafında toparlamak istiyoruz. Sportif başarı içinde elimizden geleni yapacağız” dedi.

Hasan Kıbrıslıoğlu başkanlığındaki yönetim kurulunda Turgay Mersin, Turan Özen, Alihan Urhan, Hasan Turhan, Mustafa Üstek, Bilal Gören, Halil Aracı, Hikmet Çelikkol, Ekrem Ateş, Çoşkun Caner, İlker Kömürcüoğlu ve Ali Aman yer aldı.