SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Chiellini’den sert tepki!

Chiellini’den sert tepki!

İtalyan savunma oyuncusu, Uruguay maçından sonra hakeme ve FIFA'ya sert tepki gösterdi.

Uruguay’a 1-0 yenilerek Dünya Kupası’ndan elenen İtalya’da savunma oyuncusu Giorgio Chiellini hakemi yerden yere vurdu.

Maçın skorunun hakem tarafından belirlendiğini savunan yıldız savunma oyuncusu, “Bu utanç verici. Turu biz hak ediyorduk. Marchisio’nun kırmızı kartla oyundan atılması haksız bir karardı. Suarez’in atılmaması ise her şeyi değiştirdi. Bu tarz oyuncular oldukça şanslı, çünkü FIFA tarafından korunuyorlar. Hakem her şeyi gördü fakat düdüğü çalacak cesareti yoktu” dedi.

Daha önce iki kere rakibini ısıran Luis Suarez, bu maçta Giorgio Chiellini’yi ısırdı fakat hakem tarafından cezalandırılmadı. Uruguaylı oyuncu FIFA tarafından ceza alabilir.

SUAREZ TEK KELİME ETMEDİ

Uruguay’ın tartışmalı ismi Luis Suarez ise iyi bir iş başardıklarını söylerken, Chiellini’yi ısırması hakkında herhangi bir laf etmedi. İlk maçı sakatlığı nedeniyle kaçırdıktan sonra Uruguay’ın son iki maçına ilk 11’de çıkan Luis Suarez bugünkü maça golleriyle değil ısırmasıyla damga vurdu.

İtalyan savunma oyuncusu Giorgio Chielini’yi omzundan ısıran yıldız oyuncu maçtan sonra yaptığı açıklamada iyi bir iş çıkardıklarını söylerken, “Gruplara kötü bir şekilde başladık fakat işleri terse çevirmesini bildik. Bugünkü maç fizik güce dayalı sıcak havada oynanan bir maçtı. Geç de olsa golün geleceğini biliyorduk. Şimdi bu galibiyete seviniyoruz. Sonrasında ise rakibimizi bekleyeceğiz” dedi.