SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Advocaat’tan Galatasaray itirafı

Advocaat’tan Galatasaray itirafı

Ünlü teknik adam kendisine gelen teklifi doğruladı.

Mancini ile yolları ayırma kararı alan ve garanti gördüğü Mircea Lucescu’nun “Gelmiyorum” yanıtı sonrasında genç Tuchel’e yönelen Aysal, “Bir yıl dinleneceğim , gelemem” yanıtı ile sarsıldı

Mancini ile yollarını ayıran Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a Lucescu’dan sonra Thomas Tuchel de kapıları kapadı. Başkanlığı süresince önce takımı iki sezon arka arkaya şampiyon yapan Fatih Terim’in görevine son veren, ardından Mancini’ye de 8 ay sonunda kapıyı gösteren Galatasaray Başkanı’na Lucescu’dan sonra Alman hoca Tuchel de “Hayır” dedi.
Aysal, Tuchel defterinin kapandığını şu sözlerle ifade etti: “Tuchel, Galatasaray’ı çalıştırmaktan onur duyacağını ancak 1 yıl dinlenmek istediğini söyledi. Artık diğer alternatiflere bakıyoruz. Zamanımız var. Teknik direktörlerin en meşhurunu değil, bize en uygununu alacağız.”
DİCK ADVOCAAT: GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ DOĞRU
İsmi günlerdir Galatasaray’la anılan Dick Advocaat’a telefonla ulaşan Sabah Gazetesi, Hollandalı hocaya son durumu sordu. Advocaat’a “Üzgünüm gazetecilere konuşamam. Temaslar olduğu doğru ama şu aşamada size bilgi veremem” dedi. Advocaat, “Sneijder sizinle çalışmak istiyor mu?” sorumuza ise “Sneijder’le hep iletişim halindeyim” cevabını vermekle yetindi.
Sabah