SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toure’den City’e tepki

Brezilya'da devam eden Dünya Kupası'nda Fildişi Sahili Milli Takımı formasını giyen Yaya Toure, kulübü Manchester City'nin yönetimine tepki gösterdi.

Güncellenme: 17:16, 24/06/2014
Toure’den City’e tepki

oure, France Football dergisine yaptığı açıklamada, kanserden ölen kardeşi İbrahim Toure’yi ziyaret etmesine izin verilmediği gerekçesiyle İngiliz kulübü yönetimini eleştirdi. 28 yaşındaki erkek kardeşini son günlerinde göremediği için büyük pişmanlık ve üzüntü duyduğunu belirten Toure, “Takımım bana hak ettiğim saygıyı göstermedi” değerlendirmesinde bulundu.

“Kardeşi ölüm döşeğinde son anlarını beklerken, şampiyonluk kutlamaları için Abu Dabi’ye gitmek zorunda bırakıldığını” ifade eden futbolcu, top koşturduğu kulübünü, “içinde bulunduğu zor durumun farkında olmamak” ve “anlayışsızlıkla” suçladı.

Ağabeyleri Yaya ve Kolo Toure gibi futbolculuk yapan İbrahim Toure, son olarak Lübnan kulübü Al Safa’da forma giyiyordu. Fildişi Sahilli futbolcu, kısa süre önce kansere yakalanmış ve geçen hafta İngiltere’nin Manchester kentinde hayata gözlerini yummuştu.