SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kobe’nin final beklentisi

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Los Angeles Lakers'ın yıldız oyuncusu Kobe Bryant, 2014 FIFA Dünya Kupası'nda Brezilya ile Arjantin arasında oynanabilecek finalin, efsanevi bir maça sahne olabileceğini söyledi.

Güncellenme: 11:39, 25/06/2014
Kobe’nin final beklentisi

2014 FIFA Dünya Kupası’nı izlemek için ülkesi Brezilya’da bulunan Cleveland Cavaliers basketbolcusu Anderson Varejao, NBA organizasyonu vasıtasıyla gerçekleştirilen röportajda, Kobe Bryant’a, Dünya Kupası başta olmak üzere futbol tutkusu hakkında sorular yöneltti.

Dünya Kupası finallerinin Brezilya ile Arjantin’in kıyasıya rekabetine sahne olabileceğini belirten 35 yaşındaki basketbolcu, “Birkaç yıl önce, Almanya’nın kazanacağını düşünmüştüm, çünkü bence genç oyuncuları kendini geliştiriyordu ve sanki herkes en parlak dönemindeydi. Brezilya’nın özellikle ilk maçtaki baskıyla nasıl başa çıktığını gördüm ve onları yenmek çok zor olacak. Brezilya-Arjantin finali görebiliriz, bu da efsanevi bir final olacaktır” diye konuştu.

Varejao’nun Dünya Kupası’nda hangi takımı desteklediğine dair sorusuna ise yıldız basketbolcu, “ABD’yi destekliyorum ama gönlüm her zaman İtalya’dan yana. O her zaman benim için bir yerlerde kalacak” şeklinde görüş belirtti.

Futbol tutkusunun küçük yaşlardan geldiğini belirten Bryant, “6 yaşından 14 yaşına kadar İtalya’da büyüdüm ve bu zamanlar dünyanın en iyi ligi olan Serie A maçlarının oynandığı zamanlardı. Maradona, Baggio, Van Basten gibi en iyi oyuncular oradaydı. Bu yüzden, çocukluğumda futbol, tutkularımdan biri oldu ve gerçekten her gün futbol oynuyordum” ifadelerini kullandı.

Brezilya’nın tam bir futbol ülkesi olduğunu vurgulayan Kobe Bryant, “Brezilya, temsil ettiği her şey için büyük bir tutkuya sahip. Ancak dünyanın bunu kaçırdığını düşünüyorum. Bence, önümüzdeki 3-4 yıl, dünyanın, Brezilya’nın nasıl bir ülke olduğunu ve nasıl bir kültüre sahip olduğunu anlaması için çok güzel bir fırsat, çünkü ben bu türden bir tutkunun, gerçekten herkese ilham verebileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:19:43,