SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere’ye son defa Kosta Rika karşısında kaptanlık yapması beklenen Frank Lampard, 2010 Dünya Kupası’nda Almanya ağlarına yolladığı füze hakkında açıklamalarda bulundu.

İngiliz orta saha, 2014 Dünya Kupası ile futbolda kullanılmaya başlanan ‘Gol çizgisi teknolojisi’ hakkında açıklamalarda bulunurken, “2010’da sayılmayan o golüm hakkında çok da düşündüğüm söylenemez. O şut için uykusuz geceler geçirmekte pek fazla mantık bulamıyorum. Ancak o gol sayesinde bugün çizgi teknolojisini kullanıyoruz. Futbolu daha iyiye götürdüğü için memnunum. Bu teknolojinin futbolda kullanılıyor olması pozitif bir gelişmedir ve pay sahibi olduğum için mutluyum.” diye konuştu.

Turnuvaya erken veda etmeleri hakkında açıklamalarda bulunan Lampard kendi milli kariyeri hakkında da, “Bu durum bizim için çok zor. Haliyle çok üzgünüz. Planlarımızda böylesine erken bir veda yoktu, ama geçmişime baktığımda bırakın 100’den fazla maçta forma giymeyi, İngiltere Milli Takımı için oynamayı hayal bile edemezdim.” ifadelerini kullandı. Tecrübeli orta saha, sözlerini “Her zaman başarılı olmak istedik bu yönde bir sıkıntı yaşamadık. Rüyalarımızı gerçekleştiremedik. Farklı zamanlarda farklı eksiklerimiz oldu…” ifadeieriyle noktaladı.

İngiltere, ölüm grubunda liderlik koltuğunda oturan Kosta Rika ile karşı karşıya gelecek.

Yayınlanma Tarihi:09:12,