SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe hükmen şampiyon!

Fenerbahçe Ülker Basketbol takımının, Türkiye Basketbol Ligi'nde oynayacağı final maçında rakibi Galatasaray sahaya çıkmadığı için 20-0 hükmen şampiyon olmasının ardından Amerika'daki Fenerbahçe USA Derneği Futbol Takımı da aynı kaderi paylaştı.

Güncellenme: 18:29, 24/06/2014
Fenerbahçe hükmen şampiyon!

Fenerbahçe USA takımı, Amatör lig şampiyonu ile kupa şampiyonunu karşı karşıya getirecek Süper Kupa mücadelesinde, rakibi sahaya çıkmayınca şampiyon oldu.

Amatör lig şampiyonu Mineola Portekiz ile Süper Kupa mücadelesi yapan Kupa Şampiyonu Fenerbahçe USA takımı, rakibi sahaya çıkmadığı için Süper Kupa’nın sahibi oldu. Ağırlığı Portekizli oyunculardan oluşan Mineola Portekiz takımı, 22 Haziran Pazar günü oynanan Dünya Kupası G Grubu maçı Portekiz-ABD maçını gerekçe göstererek Federasyon’dan maçının haftaya ertelenmesini istedi. Federasyon, Mineola’nın talebini kabul etmezken, kararı protesto eden oyuncular sahaya çıkmadı. Fenerbahçe USA takımı maç saati sahada rakibi bekledi ancak gelen olmayınca hükmen 3-0 galip sayılarak Süper Kupa’nın sahibi oldu. Süper Kupa, organizasyon yetkililerince Antrenör Şuayip Tiyaloğlu ve Kaptan Salih Çakırca’ya verildi. New York bölgesinde Şuayip Tiyaloğlu’nun antrenörlüğünde maçlara çıkan Fenerbahçe USA takımı pek çok bölgesel ve yerel şampiyonluğun sahibi.