SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın Kamerun’u 4-1 yenerek gruptan lider çıkmayı garantilemesinin ardından açıklamalarda bulunan Felipao, Neymar’ı da Arjantin’in yıldız imsi Lionel Messi’ye benzetti.

Maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Scolari, “Arjantin nasıl Messi’ye bağımlıysa biz de Neymar’a aynı şekilde bağımlıyız. Bu oyuncular çok farklılar ve takımları için büyük fark yaratıyorlar. Neymar da Brezilya’nın Messi’si.” diye konuştu.

Bir sonraki turda Şili ile eşleşmelerini de değerlendiren teknik adam, “Bazı insanlar Şili’nin bu başarısına şaşırdı. Kadro kalitesi yüksek bir takım. Ben şaşırmadım. Eğer rakibimi seçme şansım olsaydı Şili dışında bir takım seçerdim. Onlarla karşılaşmak istemezdim. Güney Amerika ekiplerine karşı oynamak hep zorludur. Şili’de bireysel yetenekleri üst seviyede olan çok fazla isim var., ama biz de iyi organizasyon gücüne sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Brezilya, Şili’ye karşı 28 Haziran’da Belo Horizonte’de 2. Tur maçına çıkacak. Sambacılar’da Neymar 3 maçta 4 gol atarak grup aşamasında takımın en skorer ismi oldu.

Yayınlanma Tarihi:09:31,