SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Egehan ŞENGÜL

G.Saray’ın yeni teknik direktörü olarak el sıkıştığı Thomas Tuchel, bu hafta içinde İstanbul’a gelerek sözleşme imzalayacak. Genç teknik adam, daha Florya’ya inmeden transfer için çalışmalara başladı. Tuchel’in ilk hedefi ise Almanya’da top koşturan Türk oyuncular.

YABANCI kontenjanını göz önüne alarak hareket etmek isteyen Alman hocanın listesinin başında Nuri Şahin var. Tuchel, yönetimle yaptığı ilk görüşmelerde Dortmund’da oynayan gurbetçilerin mutlaka alınması gerektiğini vurguladı.

Bu transferi için kendisinin de devreye girebileceğini belirten Alman çalıştırıcı, milli futbolcuyu G.Saray’a getirmeyi çok istiyor. Dış transferde gurbetçilere ağırlık veren sarı-kırmızılı yönetim de Dortmund ile görüşmelere başlamaya hazırlanıyor.

‘GALATASARAYLIYIM’ DEMİŞTİ

Son Milli Takım kampında ” Bir gün Türkiye’ye dönmek istiyorum” diyerek Süper Lig kulüplerine yeşil ışık yakan Nuri Şahin, geçmiş yıllarda katıldığı bir panelde ise, G.Saraylı olduğu açıklamıştı.

TUCHEL ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANABİLİR

Sarı-kırmızılı kulüpte yeni teknik direktörün resmiyet kazanmasına çok az kaldı. G.Saray’ın, takımı önümüzdeki sezon çalıştıracak olan Thomas Tuchel’i Çarşamba günü yapılacak yönetim kurulu toplantısının ardından açıklaması bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:11:22,