SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Transfer gelişmesi

Transfer gelişmesi

Yeni teknik direktörün kim olacağı merak konusuyken yönetim transfer konusunda kendini ağırdan alıyor.

Mali tablodaki dengesizlik yüzünden UEFA’dan alınan 200 bin Dolarlık uyarı cezası ve teknik direktörün henüz belli olmamasından dolayı Galatasaray henüz transferde hiç bir futbolcuyla resmi sözleşme imzalamadı.

Sadece Muslera, Burak ve Selçuk’la yeni sözleşme imzalayan sarı kırmızılılar Drogba’yla sözleşme yenilemezken Burdisso’nun da bonservisini almayarak Arjantin’e gönderdi.

Yönetim geçen sene olmayanlardan bu sene çok umutlu

Mancini’nin ayrılışıyla transferde geri adım atan Galatasaray yönetimi, geçen sene kadroda çok fazla forma şansı bulamayan isimlerden çok umutlu.

13 milyon Euro’ya sezon başında transfer edilen Bruma, sezon ortasında Malaga’ya kiralık gönderilen Amrabat, sakatlıklardan dolayı neredeyse geçen senenin tamamında oynayamayan Hamit Altıntop ve yine sakatlıklardan dolayı sarı kırmızılılara katkı yapamayan Emre Çolak ve Aydın Yılmaz Galatasaray’ın bu sene katkı beklediği isimlerin başında geliyor.

Şimdiye kadar henüz resmi bir transfer gerçekleştirmeyen Galatasaray’ın transferde mali durumundan dolayı fazla açılmaması bekleniyor.

Sarı kırmızılıların başına geçecek yeni teknik adam için görüşmelerde bulunan Galatasaray yönetimin görüştüğü teknik adamlara transferle alakalı şartlar koydurduğu ve özellikle Hamit, Amrabat ve Bruma’dan faydalanılmasını isteyeceği belirtiliyor.

Eurosport